Domácí stránka
Repase akumulátorů
Repase akumulátorů
Při repasi měníme všechny články v akumulátoru. Stejně jako ve výrobě nových akumulátorů používáme výhradně kvalitní články Panasonic a Sanyo, popřípadě Saft nebo GP. V případě nerozebiratelného (lepeného) či poškozeného obalu akumulátoru je nutné z důvodu bezpečnosti nahradit původní obal novým. Obaly pro akumulátory nejpoužívanějších značek máme k dispozici z vlastní výroby. Přestože považujeme dodávku nového akumulátoru za lepší řešení, prostřednictvím námi provedené repase získáte prakticky opět nový akumulátor. Jako výrobci nových akumulátorů máme k dispozici originální díly, spojovače jednotlivých článků, kontakty, držáky kontaktů a ochranné elementy, které jsou pro bezpečný provoz akumulátoru mimořádně důležité.
plastový obal
Pro rovnoměrné rozložení energie článků v akubloku se měří napětí, kapacita a vnitřní odpor každého článku k zaručení nejvyšší kvality. V neposlední řadě Vám můžeme zaručit jakoukoliv požadovanou kapacitu a to pro každý jednotlivý akumulátor. Repasovat můžeme Ni-Cd, Ni-MH, Li-Ion, Li-Pol ale i Pb olověné akumulátory, baterie, specifické akusestavy pro veškeré akumulátorové zařízení. (Akunářadí, vysílačky, telefony, svítilny, vysavače, zahradní technika, modelářská elektrotechnika, a jiné elektrické zařízení napájené pomocí akumulátorů)
Při odběru několika milionů článků ročně obdržíme od špičkových výrobců články s maximální a hlavně stejnou kapacitou. Náš negativní postoj k pojmu "repase akumulátorů" pramení z naší dlouholeté praxe. Velmi často obdržíme k repasi již dříve někde opravené akumulátory. Články sletované pomocí hřebíků, jednotlivé články nejenom různých kapacit, ale i různých systémů. To je jen malý výčet neodborných zásahů, s kterými jsme opětovně konfrontováni.
Považujeme za povinnost informovat uživatele, že neodborně repasovaný akumulátor může zapříčinit i vážná zranění. Při sváření jednotlivých článků rozdílných kapacit, nebo dokonce systémů, dojde v poměrně krátké době k přepólování (změna potenciálu) jednoho, nebo více článků a jsou-li pak články ještě spojeny tím způsobem, že byla zamezena funkce pojistného ventilu, může dojít i k jejich mechanickému zničení. U takto "opravených" akumulátorů dochází k vývoji kyslíku a vodíku, takže není vyloučena ani exploze. Když už se rozhodnete k repasi Vašeho akumulátoru, nechte ji provést u odborníků.